Thursday 23-05-2024
Imsaku
L. Diellit
Yleja
Ikindia
Akshami
Jacia

Polici serb rreh për vdekje 35-vjeçarin mysliman, më pas largohet në arrati

admin
  • Krijuar : 02-08-23
  • / 4913 Lexime

Një polic serb po kërkohet për vrasjen e 35-vjeçarit Ervin Çelahmetovic, të cilin e qëlluan për vdekje me grushte e më pas është larguar. Ngjarja ndodhi në një kafene të Sanxhakut, në veriperëndim të Serbisë. Viktima, një mysliman boshnjak ka qenë duke folur me miqtë e tij, kur polici 28-vjeçar, i identifikuar vetëm si Igor A. i është afruar dhe pas një debati të shkurtër, e ka goditur egërsisht. Mësohet se serbi mbante në dorë një unazë hekuri. Ai është ende në arrati. Mediat në Sanxhak shkruajnë se Çelahmetovic ka lënë pas vetes dy motrat, Emina dhe Elza, pasi prindërit i kanë vdekur... nga top-channel/ bota-islame.com

Share News


Lajme të Ngjashme:
© 2024 All rights reserved - Bota Islame