Thursday 23-05-2024
Imsaku
L. Diellit
Yleja
Ikindia
Akshami
Jacia

Futbollisti gjerman konvertohet në Islam

admin
  • Krijuar : 23-04-24
  • / 4510 Lexime

Futbollisti gjerman i kthyer në mbrojtës, Robert Bauer, ka shpallur zyrtarisht konvertimin e tij në Islam përmes një mesazhi të përzemërt të postuar në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

Sportisti 28-vjeçar, i cili aktualisht luan për klubin e Arabisë Saudite Al-Tai në Ligën Profesionale Saudite, e ka ndarë lajmin me ndjekësit e tij, duke hedhur dritë mbi rrugëtimin personal që e çoi në këtë vendim të rëndësishëm.

 

Në postimin e tij në Instagram, Bauer postoi një foto të tij në lutje dhe shprehu mirënjohjen e tij për ata që e kanë mbështetur dhe inkurajuar në këtë rrugë transformuese.

 

Ai ia atribuoi konvertimin e tij në Islam gruas dhe familjes së saj, duke treguar se ky udhëtim shpirtëror ka qenë i gjatë dhe domethënës.

 

“Për të gjithë njerëzit që më dërgojnë mesazhe sot. Unë erdha në Islam nëpërmjet gruas sime dhe familjes së saj. Kanë kaluar shumë vite dhe unë jam mirënjohës për të gjithë ju që më ndihmoni dhe më inkurajoni në udhëtimin tim”, tha ai.

 

Bauer, i njohur gjerësisht për karrierën e tij futbollistike, bëri debutimin e tij në Bundesliga 2 më 31 tetor 2014, gjatë një ndeshjeje kundër Fortuna Dusseldorf, ku zëvendësoi Alfredo Morales. Ndeshja u mbyll me barazim 0-0. Veçanërisht, momenti i paharrueshëm i Bauer erdhi më 22 nëntor 2015, kur ai shënoi golin e tij të parë në Bundesligë gjatë një ndeshjeje kundër Darmstadt 98.

 

 

Gjatë gjithë karrierës së tij, rrugëtimi profesional i Bauerit e ka çuar atë në klube të ndryshme në mbarë botën. Ai u transferua te Werder Bremen në gusht 2016, dhe më vonë, ai u huazua te FC Nurnberg. Më pas, ai nënshkroi një kontratë afatgjatë me klubin rus FC Arsenal Tula përpara se të zhvendosej në Sint-Truiden, Belgjikë, në shtator 2021. / bota-islme.com

 

 

Share News


Lajme të Ngjashme:
© 2024 All rights reserved - Bota Islame