Thursday 23-05-2024
Imsaku
L. Diellit
Yleja
Ikindia
Akshami
Jacia

Zyrtarët arabë dhe myslimanë mblidhen në Riad, bëjnë thirrje për 'sanksione efektive' ndaj Izraelit për 'krime lufte'

admin
  • Krijuar : 28-04-24
  • / 154 Lexime

Zyrtarët arabë dhe myslimanë që u takuan në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad të dielën, i kërkuan komunitetit ndërkombëtar të vendosë "sanksione efektive" ndaj Izraelit në përgjigje të "krimeve të luftës" të tij kundër palestinezëve.
Ministri i Jashtëm saudit, Princi Faisal bin Farhan kryesoi mbledhjen e Komitetit Ministror të caktuar nga Samiti i Jashtëzakonshëm i Përbashkët Arabo-Islamik për të diskutuar luftën në Gaza.

Share News


Lajme të Ngjashme:
© 2024 All rights reserved - Bota Islame